Haber

Efes Selçuk’tan Akbelen direnişine destek

MUĞLA (İGFA) –Efes Selçuk Kent Konseyi, Muğla’nın Milas ilçesine bağlı İkizköy Mahallesi’nde bulunan Akbelen Ormanı’ndaki maden sahasını genişletmek amacıyla ağacın kesilmesini engellemek için direnen İkizköylülere destek verdi.

Ege Kent Konseyleri Birliği’nin 23 Temmuz 2023’te yapılan 4’üncü Genel Kurulu’nda birliğin yürütme kurulu üyesi seçilen Efes Selçuk Kent Yönetim Kurulu, Akhisar, Karşıyaka Güzelbahçe ile bölge halkının direnişini pekiştirdi. , Söke, Kuşadası, Didim ve Söke İl Yönetim Kurulu diğer yönetim kurulu üyeleridir. verilmiş. Doğal güzellikleri ile bilinen ve ekosistem açısından değerli olan Akbelen Ormanı’nın korunması ve ağaç kesitinin durdurulması amacıyla, “Dal kırılınca kalbimiz atar” yazılı pankart açıldı. Ege Kent Konseyleri Birliği.

Ege Kent Konseyleri Birliği tarafından sosyal medyadan yapılan açıklamada; “Limak ormanı katletmeye, İkizköy halkı ve arkadaşları direnmeye devam ediyor! Tüm vatandaşları mücadeleye destek vermeye ve Akbelen’e sahip çıkmaya çağırıyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu